BATTLESTAR GALACTICA

Galactica a její lidé

Klaďáci:

Komandér Adama (Lorne Greene) - velitel Battlestar Galactica, otec Atheny a Apolla. Jeho nejmladší syn Zac zahynul při souboji s Cylony a jeho manželka Ila při cylonském bombardování. Adama sám nachází nezřídka správnou cestu studiem prastarých spisů a mytologie.

Kapitán Apollo (Richard Hatch) - Adamův nejstarší syn, kapitán Modré eskadry. Tak jako jeho otec, i on je odevzdaný své práci a poslání: chránit nevinné. Je to přítel Starbucka - tihle dva nezřídka jdou do akce spolu a jsou dobře sehranou dvojkou nejen v boji, ale i ve sportovních zápasech v triadu.

Poručík Starbuck (Dirk Benedict) - mladý pilot stíhačky, objekt milostných tužeb Atheny i Cassiopey (ke konci série to vypadá, že Cassiopeia vede :)). Starbuck osiřel jako dítě při útoku Cylonů. Jeho oblíbenou zábavou je karetní hra 'pyramida', ve které je dobrý a rád riskuje. Občas se to i vyplácí.

Poručík Boomer (Herbert Jefferson Jr.) - skvělý pilot a společník Apolla a Starbucka. Než se dal k armádě, kradl vznášedla a vůbec žil veselým životem. Je to v jádru dobrák, přestože působí dost odměřeně.

Athena (Maren Jensen) - Adamova dcera (prostřední ze tří dětí), pilotka a velící důstojník, zamilovaná do Starbucka (a která není?). Sloužila jako pilot Viperu, než přešla do služby na můstek, kde se záhy stala nepostradatelnou pro zdárný chod.

Kolonel Tigh (Terry Carter) - výkonný důstojník Galacticy, zástupce Adamy a jeho blízký přítel - byli spolu na Akademii.

Boxey (Noah Hathaway) - syn Seriny, kterého Apollo adpotoval když se oženil s jeho matkou. Prostě dítě se vším všudy - když jeho matka zahynula, měl s jeho výchovou plné ruce práce nejen Apollo, ale celá Galactica. Jeho věrným společníkem je kybernetický daggit Muffit.

Muffit - kybernetická kopie Boxeyho daggita (psa) který byl zabit při útoku Cylonů. Kybernetik Wilker odvedl skvělou práci a ztraceného mazlíčka docela úspěšně nahradil, i když na vzhledu by bylo potřeba ještě zapracovat.

Cassiopea (Laurette Spang) - Starbuckova milá. Seznámil se s ní na její lodi, odvezl si ji na Galacticu, kde jí vyléčili zlomenou ruku, ona se rekvalifikovala na zdravotnici a je teď k ruce dr.Salikovi.

Salik (George Murdock) - Lékař, velitel Centra života na Galactice a důstojník pro morálku, obdařený silným smyslem pro etiku. Mezi válečníky z Galacticy má velký respekt a dobrou pověst.

Rigel (Sarah Rush) - letová kontrolorka.

Omega (David Greenan) - operační dispečer můstku. Vystupuje jako mluvčí v náborových reklamách jednotek Koloniálních válečníků v celoflotilovém vysílání.

Sheba (Anne Lockhart) - poručík Modré eskadry, dcera komandéra Caina z Battlestar Pegasus. Poměrně rychle se spřátelila s Apollem.

Serina (Jane Seymour) - bývalá reportérka, Boxeyho matka, manželka Apolla. Krátce sloužila jako pilot stíhačky na Galactice a zahynula rukou Cylonů.

Wilker (John Dullaghan) - technik a inženýr kybernetik, který postavil nového Muffita. Jednou se pokoušel dokonce rekonstruovat poškozeného Cylona a celkem se mu to povedlo...snad také díky tomu má pověst jakéhosi šíleného vědce a není příliš oblíben.

Seržant Jolly (Tony Swartz) - pilot. I když vypadá poněkud zaobaleně, dámy ho mají rády, protože umí být okouzlujícím gentlemanem. Když není po ruce Apollo, Starbuck nebo Boomer, vede Modrou eskadru.

Seržant Giles (Larry Manetti) - pilot, samotář, který se občas objevuje ve společnosti Jollyho a Greenbeana.

Seržant Greenbean (Ed Begley Jr.) - pilot. Poněkud stydlivý dlouhán, který je nejen dobrým pilotem, ale má i jistou znalost agronomie.

Padouši:

Baltar (John Colicos) - člen Rady dvanácti, lump lumpů, zrádce svého lidu, cylonský kolaborant. Výměnou za to, že předstíral uzavření míru, dostal od cylonského vůdce slib, že po převzetí Kolonií Cylony dostane celou jednu planetu do své vlády. Místo toho však dostal jen popravu (v kinoverzi úvodního filmu - v televizní verzi byla odložena, Baltar dostal velení nad basestar a úkol dostihnout a zničit Galacticu i ostatní uprchlíky).

Nejvyšší vůdce (hlas Patrick Macnee) - vůdce Cylonů. Tento velmi inteligentní tvor je srdcem a mozkem cylonské civilizace.

Lucifer (hlas Jonathan Harris) - Cylon série IL, Baltarova pravá ruka. Má nadprůměrnou myšlenkovou kapacitu a narozdíl od řadových Cylonů vlastní vůli, ale krásy moc nepobral.

Iblis (Patrick Macnee) - ztělesnění Ďábla v lidské podobě. Pokusil se zlákat posádku Galacticy do své pasti a málem se mu to povedlo, ale pravověrný Adama na poslední chvíli odhalil jeho léčku.

Jolly, Boomer, Sheba, Adama, Athena, Apollo, Cassiopeia, Starbuck


[Zpět]